Uğur Okulları’ndan Temel Kodlama 1 Kitabı

Özel eğitim kurumlarının kodlama eğitimlerine olan ilgisi her geçen gün artıyor. Bu okullar arasında en aktif olan ve girişimlerini yoğunlaştıran kurumların başında Uğur Okulları geliyor. Her yıl ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik özel kodlama kitapları hazırlayan Uğur Okulları 1. sınıf öğrencileri için "Temel Kodlama" kitabı...

1823 0

Uğur Okulları Eğitim Teknoloğu, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Öğretmeni Melek Küçükkurt ile Eğitim Teknolojileri ve IT Yöneticisi Metin Akça’nın birlikte yazdığı “Temel Kodlama” kitabı Pusula Yayıncılık ile Uğur Okulları’nın ortak yayını olarak bu ay içerisinde yayınlandı.

İlkokul 1. sınıfları hedefleyen bu kitapta, “Örneklerle Temel Programlama Kavramları”, “Code.org İle Uygulamalar”, “Bölüm Aktiviteleri ve Görevleri İle Sınıf İçi ve Dışı Alıştırmalar”, “Kitap Çalışma Örnekleri İle Kağıt Üzerinde Alıştırmalar” bölümleri yer aldı.

Kodlama eğitimleri ile ilgili okullar mügredat geliştirmeye çalışırken Uğur Okulları’nın bu çalışması diğer eğitim kurumları için de iye bir örnek oluşturuyor. Uğur Okulları yakın zamanda 2, 3 ve 4. sınıflar için de kaynak kodlama kitapları yayınlamaya hazırlanıyor.

2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren özellikle özel eğitim kurumlarının “Kodlama”, “Robotik”, “Maker Atölye”, “STEM” eğitimlerine önemli ölçüde ağırlık vermesi bekleniyor.

 

Bu Makalede Etiketler

Yorum Yazın