CodeFest: Türkiye’nin ilk lise kodlama yarışması

Üsküdar Amerikan Lisesi organizasyonuyla lise öğrencileri için bir lise tarafından düzenlenen Türkiye’deki ilk ve tek programlama yarışması CodeFest’in ikincisini bu yıl 18 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilecek.

784 0

CodeFest, katılımcıların 5 saat boyunca verilen çeşitli problemlere yaratıcı ve zeki çözümler tasarlamaya çalışacakları bir programlama yarışması. CodeFest aynı zamanda, lise öğrencileri için bir lise tarafından düzenlenen Türkiye’deki ilk ve tek programlama yarışması olma özelliği taşıyor.

Yarışma için hazırlanan web sitesinde hedefler şöyle açıklanıyor:

CodeFest: Türkiye'nin ilk lise kodlama yarışması 3
  • Lise öğrencileri arasında bilgisayar biliminin, programlamanın bilinirliğini arttırmak ve geleceğin dünyasını şekillendirecek bu alanın önemini vurgulamak.
  • Algoritmalarla, programlamayla ilgilenen farklı okullarda okuyan lise öğrencileri arasında bir iletişim ağı oluşturmak.
  • Saygın üniversitelerden davet edeceğimiz uzmanların yaptıracağı çalıştaylar ile öğrencilerin bilgisayar bilimi alanındaki yeterlilik ve becerilerini geliştirmek.
  • Bilgisayar bilimine ve programlamaya, ilgi duyan insanların her yıl bir araya gelip güzel vakit geçireceği birbirlerinden bir şeyler öğreneceği bir geleneği başlatmak ve devam ettirmek.

Atölye Çalışmaları

Bu arada CodeFest kapsamında “Text Mening”, “Robotik”, “Eşzamanlı Programlama” ve “Örnek Algoritmik Problemler ve Çözümleri” başlıkları altında atölye çalışmaları da gerçekleştirilecek.

Codefest hakkında ayrıntılı bilgi almak ve yarışma için başvuruda bulunmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz: CodeFest 2017

Bu Makalede Etiketler

Yorum Yazın