Çocukların Hayallerini Gerçekleştiren Yardım Platformu: Daymaker

Kuruluş amacı çocukların, yardıma ihtiyacı olan çocuklara bağış yapmasını sağlayan bir platform olan Daymaker ile tanışın.

639 0

Son zamanlarda hep günümüz çocuklarının teknoloji ile iç içe büyüdüğünden, zorluklar ya da hayatın gerçeklerinden pek haberleri olmadığından yakınıyoruz.  Oysa çocuklarımızın içinde paylaşma güdüsü hali hazırda var. Peki bunu tetiklemek, paylaşmanın, yardımlaşmanın başka çocukları mutlu etmenin neşesini onlara nasıl yaşatabiliriz? Kuruluş amacı çocukların, yardıma ihtiyacı olan çocuklara bağış yapmasını sağlayan bir platform olan Daymaker ile tanışın.

Daymaker aslında çocukları merkeze alan bir bağış platformu. Geleceğin bilinçli ve yardımsever ebeveynlerinin çocukken bu hissi yaşayarak büyüyen kişilerden oluştuğuna inanan platform olarak, yardım dernekleri ve okullara beraber çalışarak çanta, okul malzemesi, kıyafet, oyuncak ya da farklı ihtiyaçları olan çocukları belirliyor, yardım etmek isteyen aileler ile iletişime geçerek dezavantajlı çocukların yüzlerinde gülümsemeye sebeb oluyorlar.

Çocuklarına yardımlaşmanın, paylaşmanın ve iyiliğin muhteşem gücünü göstermek, bu bilinçle çocuklarını yetiştirmek isteyen aileler içinde mükemmel bir platform olan Daymaker, belki de yeni bir oyuncak almak için harçlık biriktiren çocuklara, gerçekten ihtiyacı olan hiç tanımadığı bir akranına yardım etme imkanı sunuyor.

Yardımlaşma süreci ise olukça basit; 

Yeni yıl ya da bayram, okul ihtiyaçları ya da doğum günü gibi yardım etmek ya da hediye vermek istediğiniz bir konuyu seçiyorsunuz. Sonrasında sistem kendi işbirliğinde olduğu yardım derneklerinde ihtiyacı olan çocukları ve hikayelerini görebileceğiniz bir sayfaya sizi yönlendiriyor. O sayfada karşınıza çıkan çocukların hikayelerini okuyup, neleri sevdiğini, şuanda ne gibi ihtiyaçları olduğunu görebiliyorsunuz. Seçtiğiniz çocuğun istek listesinde yer alan ürünlerden birisini sepetinize ekliyor ve sanki online alışveriş yapıyormuş gibi ödemesini yapıyorsunuz.

Satın aldığınız ürünü kendi deposundan, o çocuğa yardımcı olan derneğe kargolayan Daymaker, hediyenizin zamanında ulaşmasını sağlıyor. Hediyeniz kargolandığı anda o ürüne ait faturanız size gönderiliyor. Sistemde kendi hesabınızda yardım ettiğiniz ürünleri görebiliyor, size verilen kargo takip numarası ile yardımın ulaştığından emin olabiliyorsunuz.

Aslında ülkemizde de ihtiyaç sahibi ve yardımcı olmak isteyenleri buluşturan bir platform var: İhtiyaç Haritası. Ailecek kocaman kalbinizi gösterebilmek adına İhtiyaç Haritasına göz atabilirsiniz.

Kaynak: Pazarlamasyon

Bu Makalede Etiketler

Yorum Yazın